catCAT.cz - Dá se poznat kvalitní krmivo pro psy a kočky?

Eshop www.catCAT.cz nabízí kvalitní krmivo pro kočky, granule a konzervy.
krmivo Leonardo krmivo Fromm Family krmivo pro kočky Power of Nature krmivo pro kočky OmniPro krmivo Arden Grange krmivo Regal krmivo Nuova Fattoria krmivo Bewi cat

Dá se poznat kvalitní krmivo pro psy a kočky?

         Vážení přátelé, milí čtenáři. Dneska jsem se rozhodl nezatěžovat znalostmi z chemie organické, anorganické, krmivářství anatomie, plemen psů, výchovy a výcviku psů, ač se vám to možná nezdá všecho potřebného pro to, abyste se dostali do tajů výživy vašich psích a kočičích  miláčků.

Zrovna dnes , než jsem šel do práce venčil jsem kolem řeky svého jedenáctiletého mladíka  psa Toleda a v duchu vzpomínal na dobu ve které jsem napsal svůj první článek na téma Jak poznat kvalitní krmivo pro psy.  Ten   byl na dobu  ve které vyšel takřka kacířský. Bylo to v době, kdy i obaly pytlů od sebe lišily výrazněji než nyní. 

     Každá firma pohybující se v oblasti petfoodu, každý výrobce má dvě možnosti aby na trhu uspěl.

 Jít cestou kvality, nebo cestou , která  umožní prodat co nejvíce, nebo bez ohledu na to jak To jak je pro nás a naše partnery právě naprosto rozhodující, neboť my jsme se vydali a již více jak patnáct let se nám to daří jít cestou důvěry. Důvěra se totiž dá zklamat jenom jednou.

     Jedním z hlediskem prodejnosti produktů pro vaše miláčky je samozřejmě cena. Každý chovatel má sice nějakou kapsu, ale ta není bezedná. Z toho vyplývá, že každý z vás  ví, kolik asi do svého miláčka může dovolit měsíčně investovat. Už před lety jsem zaznamenal signály hlavně nadnárodních firem, které dělaly a dělají vše pro to, aby prodaly co nejvíce i když se na oko tváří takřka jako vaši spasitelé. Zrovna teť mne napadá jeden takový příběh ze života konkrétní značky , která je k dostání i na českém trhu. Viděl jsem například u obchodního zástupce, který pro tuto firmu leta pracoval její  prohlášení o složení krmiva  pro prodej do Turecka. Na tomto prohlášení figurovala soja a sojový olej.  V jiných textech, nejen v češtině jste ale našli na obalu uvedeny jen rostlinné produkty a rostlinný olej. To ale nebylo vše.Najednou stejná firma začla zářit jakao světlice a vystartovala na světlo světa s novou neokoukanou tváří.  Jak se ji podařilo zvednout své krmení o třídu? Budete se divit, ale docela jedenoduše. Nechala si vyrobit nové zajímavé obaly, napsali na ně nápis superpremium. No a přemena značky byla dokonána. V nových pytlích zůstalo staré krmení. Podobných případů bychom našli více. Jak se jim vyvarovat? Těžká rada. A upřimně, laik má malou šanci  v přemíře informací, které jsou na něj chrleny se správně orientovat. Pokusím se vás dnes alespoň rámcově nasměrovat do oblasti, do toho zúženého spektra, ve kterém by se mohlo nacházet právě krmivo vhodné pro vašeho  psího miláčka. Jak jít na to?

V první řadě bych z úhlu vaši pozornosti doporučil  preventivně odstranil všechny značky, které mají reklamu v televizi. Televizní reklama je určitě velmi drahou reklamou a ten kdo do ni je schopen vůbec tak velké peníze dát rozhodně počítá také s její návratností.  

Cenu reklamy je pak pochopitelně zakalkulována do ceny produktu. Čili jinými slovy, jste to právě vy milí čtenáři, kteří tuto reklamu zaplatí. U opravdu kvalitního krmiva té nejvyšší třídy by při použití televizní reklamy došlo k tak drastickému navýšení ceny, že jeho prodejnost by vlastně klesla takřka k nule. Jak se dá vyrobit produkt, který si může dovolit nákladnou reklamu? No přece použitím levných a tudíž méně kvalitních, nebo nutričně chudých surovin. A navíc kabát prodává. Vaši pejsci a kočičky reklamu nečtou a  televizi zase  nesledují tolik, aby jí rozuměli. Líbivý obal, uvnitř pytle málo, nebo takřka nic. Výsledkem jako na dlani pak mohou být í četné potravinové intolerance.

Druhým protipólem krmiv s bombastickou reklamou jsou krmiva nejlevnější, nejčastěji nabízená v supermarketové síti. Mimochodem slušná firma, která vstoupí s krmivem pro psy a kočky  do supermarketové sítě , nebo alespoň se tak tváří nepatří do seznamu firem od které byste si vy, kteří chcete svého miláčka nakrmit opravdu dobře krmivo pořídit. A to bez ohledu na cenu. Protože kvalitní firma, která se pohybuje na trhu naturálních krmiv nepřekročí práh supermarketové sítě. Je mi až teskno, když vidím rodinu , která k svému luxusnímu vozidlu na parkovišti tlačí přepněný nákupní košík na jehož vrcholu za jízdy balancuje pytel pochybné kvality. Chudák pes. Přesto procento prodejů v supermarketové síti je takřka zdrcující. Alespoň vidíme na vlastní oči, kolik lidí je nepoučitelných.

 

Gerhard Stein


DomůDomů

Kategorie

Výrobci


NOVINKY EMAILEM